Sol Banner
Sağ Banner
Sol Banner
Sağ Banner

KAYBETTİ Japonya – Finlandiya İddaa Tahmini 27.08.23

Mrxfloud

Maçkolik Forum
Moderatör
Katılım
23 Ağu 2023
Mesajlar
168
Tepkime puanı
100
Puanları
43
Japonya Hachimura’dan yoksun geldiği için turnuvanın en zayıf halkalarından birisi. Nitekim ilk maçta da güçlü rakiplerden biri olan, grubun da favorisi Almanya karşısında özellikle üretimde sınıfta kaldılar ve 81-63 gibi farklı bir skorla kaybetmekten kurtulamadılar. O maçta NBA patentli oyuncuları Watanabe 20 sayı, 6 ribaund ve Baba 15 sayı, 4 ribaund ile öne çıkan isimlerdi. Devşirme oyuncuları Hawkinson ise sadece 9 sayı, 10 ribaund ile katkı verebilmişti.

Finlandiya ise ne kadar potansiyelli bir takım olduğunu Avustralya karşısındaki ilk yarı performansıyla göstermişti. Ancak Markkanen ve arkadaşları ikinci yarıda Mills-Giddey ikilisine çözüm bulamamış, savunmada sınıfta kaldıkları için de 72-98 gibi can sıkıcı bir skorla kaybetmişlerdi. O maçta Markkanen 19 sayı, 8 ribaund, 4 asist ile öne çıkarken, Salin de 13 sayı, 2 ribaund ile diğer çift haneli skor üretebilen isimdi.

İlk maçlarını kaybeden iki takım karşılaşacak, yani bir başka deyişle kaybeden takımın son 16 grubu şansı kalmayacak, 17-32 klasman maçları oynayacak. Bu nedenle iki takım adına da tamam mı devam mı maçı olacak diyebiliriz rahatlıkla. Bu açıdan baktığımızda da Finlandiya Markkanen faktörü ile beraber bir adım önde. Japonya, Watanabe ve Baba ile direnmeye çalışacaktır ancak Finlandiya’nın bu kez işi ikinci yarıda da sıkı tutup zayıf rakibi karşısında net bir galibiyet alacağını düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.45
Güven Endeksi: 7
 
Üst